Rektovaginalis fistula persistira već 3 godine, nastala usljed zračenja dg.Ca pvu 3b, ako može savjet za zarastanje. Urađen anus preteri, nakon treće operacije dosta nekroze bilo, sada malo zarasla, a bila je 4 cm. Osjećam se dobro.

    Odgovoreno: 23. 11. 2008.
    • Postovana Daro, Najbolji savet je redovno previjanje rane postujuci sve principe antisepse. Postoje neke nove obloge za rane koje se takodje mogu koristiti (Johnson Johnson ili Suprasorb-Lohman Rausch). Postoje razlicite vrste ovih obloga koje se koriste u zvisnosti od velicine rane kao i od stepena sekrecije iz rane. Ove obloge se stavljaju na rane pri cemu pospesuju njihovu epitelizaciju. ass dr med sc Dragan Milic