Posle puberteta dobila sam primarni limfedem leve noge.Isla sam na  terapije u Sokobanjsku ulicu.Sada imam 25 godina.Interesuje me da li postoji  poseban rezim ishrane.Unapred hvala

    Odgovoreno: 30. 10. 2007.
    • Sto se tice limfedema noge jedini vid uspesnog lecenja je primena  kompresivne terapije (elasticne carape ili elasticni zavoji) i primena  fizikalne terapije posebnim metodama narocito masaze. Moguca je i primena diosminskih preparata kao npr. tablete Phlebodia. Ne postoje studije koje bi ukazivale na neophodnost i znacaj posebnog rezima ishrane.  ass dr med sc Dragan Milic