Da li je moguća operacija plućne arterije ako je raspukla od srca do trbušne duplje i da li je moguć transport u toj situaciji od Podgorice do Beograda?

    Odgovoreno: 16. 11. 2008.
    • Poštovana Lidija,
      Operacija aorte zbog disekcije (raslojavanja) ili rupture (pucanja) je moguća. Transport bolesnika zavisi od njegovog opšteg stanja. Ako je stabilan sa disekcijom tip 3, transport je moguć, a za ostala stanja najbolju procenu će doneti ordinirajuci lekari u Podgorici.
      ass dr med sc Dragan Milić