Poštovani doktore,
    ima već dugo vremena problem sa desnom dojkom. Bila sam na mamografiji i lekar mi je rekao da je sve u redu. Medjutim mene dojka boli i na pojedinim delovima kad pipam dojku osećam neke grudvice koje su jako bolne. Isto tako ispod pazuha me jako boli kad se počešem. Isto tako ovih dana dojka me boli sama po sebi i imam neprijatan osećaj kada je pipnem. Nisam dobila nikakav savet šta da radim i šta bi moglo da bude problem sa dojkom.
    Molim Vas da mi odgovorite i date mi neki savet šta da radim i šta bi mogao da bude problem. Unapred Vam se zahvaljujem,
    Lea

    Odgovoreno: 09. 11. 2008.
    • Poštovana Lea,
      Svaka promena na dojci koja zahteva ozbiljan pristup u lečenju može se verifikovati ili UZ ili mamografijom. Ukoliko su ove metode pokazale da ne postoje patološke promene ne treba biti zabrinut. Ponekada je moguće da subjektivne smetnje budu posledica hormonalnog disbalansa. Savetujem Vam da uradite kontrolni UZ pregled dojke za 3 meseca. Ne postoji posebna terapija koju Vam mogu preporučiti. ass dr med sc Dragan Milić