Postovani,   Imam zensku bebu od mesec dana.Pre nekoliko dana pri kuoanju sam napipala   iznad stidne kosti nesto tvrdo,pokretno,velicine lesnika.Isli smo kod   pedijatra i hirurga na ultrazvuk.Hirurg je rekao da je 90%u pitanju   zlezda.Napisao je u izvestaju: Dg Lymphadenitis ing.sin.,ali mu je na   cudnom   mestu,(nije na preponama.).Napominjem da beba nema nekakvih posebnih   tegoba   osim sto malo bljucka.Molim Vas za vase misljenje i savet.     Unapred hvala

    Odgovoreno: 18. 10. 2007.
    •

      Na osnovu Vaseg opisa pretpostavljam da se radi o benignoj promeni koja moze  biti limfna zlezda, masno ili fibrozno tkivo. Ne postoji razlog za  zabrinutost i savetujem Vam jedino da pratite ovu promenu. Ukoliko dodje do  pojave crvenila, iznenadnog rasta promene itd., javite se pedijatru ili  decijem hirurgu.   ass dr med sc Dragan Milic