Imam izraženu venu na podkolenici desne noge, krvni sudovi dobri. Imam 30 god, posao kojim se bavim zahteva dosta stajanja, pa me zanima da li je operacija neophodna i koliko je uspešna?

    Odgovoreno: 08. 11. 2008.
    • Postovani Igore, Savetujem vam redovno nosenje elasticnih carapa sa kompresijom klase 2. Uradite UZ pregled vena (dopler) kako bi se procenilo stanje usca VSM i VSP. Ukoliko su usca u redu nije potrebna operacija i problem se moze resiti primenom hemijske ablacije (ubrizgavanje posebne pene u prosirenu venu koja dovodi do njenog unistavanja). Mozete uzimati i tablete Phlebodia 1x1. ass dr med sc Dragan Milic