Poštovani dr,
    moja majka je primila 30 injekcija za razbijanje tromba u desnoj nozi, pored toga leči se od ulceroznog kolitisa.
    Interesuje me da li pri terapiji koja se sprovodi za ulcerozni kolitis, može da se koristi antikoagulantni lek „sinkum“ koji je dobila od vaskularnog hirurga.

    Odgovoreno: 08. 11. 2008.
    • Postovani Zeljko, Moze se koristiti sinkum kod bolesnika sa ulceroznim kolitisom ali uz dosta opreza. Potrebno je vrsiti redovne kontrole INR kao i kontrole krvne slike. Sinkum se uzima ukupno 6 meseci od pocetka lecenja. ass dr med sc Dragan Milic

Komentari na pitanje: #13899

    • Postovani dr cerka mi je imala porodjaj na carski rez i dobila tromb u levoj nozi i to na butini, listu i povise kolena. Zivimo u parizu ima svog doktora specijalistu kojeg redovno posecuje vec 6 godina inikakvo poboljsanje samo prate a sve stoji isto ja vas molim da mi odgovorite da li postoji neka mogucnost da se to razbije tjt. Da se moja cerka izleci ona ima sad 29 godina. Terapije imala je godinu dana inekcije itablete za razredjivanje krvi sada samo nosi elasticne carape i to je sve. Sta raditi dalje strah me tako da stoji. Unapred zahvalna majka

    • Koji se najcesce lijekovi koriste za razbijanje tromba u nozi? Pozdrav