Operisana sam 2 puta klasičnom operacijom, međutim pojavio se recidiv, iako je druga operacija rađena sa mrežicom. Molim Vas za savet. Koja bi operacija imala najbolji efekat i gde mogu da je obavim. Sta mislite o laparoskopskoj operaciji.
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 07. 03. 2007.

    • Postovana Gosp. Cvijetic
      S obzirom da se radi o drugom recidivu neophodna je adekvatna priprema i procena kako bi se defekt trbusnog zida resio. Savetujem Vam da se javite na pregled dr Veroljubu Pejcicu, direktoru hirurske klinike u Nisu i predsedniku udruzenja herniologa Srbije, lekaru koji svakako u Srbiji ima najvise iskustva u tretmanu ovih stanja. U zavisnosti od nalaza moze se rasmisljati i o laparoskopskoj operaciji.
      S postovanjem
      ass dr med sc Dragan Milic