Poštovani,
    Mom ocu se pojavila ranica na potkolenici zbog problema sa venama. U nekoj emisiji smo gledali kako se taj problem uspešno rešava kombinovanjem elastičnog zavoja i elastičnih čarapa.
    Molila bih da nam kažete kako se tretira sama ranica, tj. šta se stavlja na nju.
    Unapred hvala,
    Slađana

    Odgovoreno: 17. 10. 2008.
    • Poštovana Slađana,
      Mi na ranu koja je venskog porekla ne stavljamo ništa posebno. U principu možete na ranu staviti rastvor 3% Acidi Borici ili rastvor Rivanola. Takođe postoje i posebne podloge za rane u zavisnosti od količine sekrecije, kao što su na primer Tielle (Johnson Johnson) i Suprasorb (Lohman Rausch).
      ass dr med sc Dragan Milić