Poštovani,
    Moja mlađa sestra koja ima 23 god. ima problem sa levom nogom, tačnije otiče joj u predelu između risa i prstiju. Radila je kontolu bubrega, srca, kao i ginekološki pregled, takođe joj je snimana noga i na osnovu rezultata nisu mogli da ustanove uzrok oticanja tog predela noge. Sumnjaju da joj limfna tečnost ne cirkuliše dobro pa joj je prepisana SINEDOL krema.
    Molim vas da nas uputite kompetentnom lekaru za tu vrstu oboljenja, bez izuzimanja Vašeg mišljenja. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 14. 10. 2008.
    • Poštovana Dragana,
      Potrebno je uraditi i analize fibrinogena i mokraćne kiseline kao i CRP. Na osnovu ovih rezultata može se utvrditi da li je možda neko zapaljenje ili reumatološko oboljenje u pitanju. Ako su ove analize u redu potrebno je da Vaša sestra uradi pletizmografiju prstiju stopala. Neka sestra prestane sa nošenjem visokih potpetica i štikle uopšte i neka počne da uzima tbl Phlebodia 1x1 mesec dana. Kada odmara ta noga treba da je podignuta iznad nivoa srca. U slučaju da nakon mesec dana i pored svega gore navedenog nema poboljšanja neka se javi vaskularnom hirurgu radi daljeg ispitivanja.
      ass dr med sc Dragan Milić