Pre tri godine napipao sam dve male kvržice u predelu prepone na desnoj strani. Tačnije jednu na preponi, a drugu pored, sa leve strane. U poslednje vreme sam stalno dodirivao te kvržice i verovatno sam ih iziritirao, pa me je ona na preponi malo bolela. Napominjem da nisam primetio da su se uvećavale. Na sistematskom nalazi ok.
    O čemu se radi, treba li ići lekaru, da li je opasno?

    Odgovoreno: 11. 10. 2008.
    • Postovani Dimitrije, Radi se o limfnim cvorovima koji se obicno javljaju kao rezultat nekog zapaljenja. Ako su cvorovi samo u predelu prepone ne bi trebalo da je ista ozbiljnije. Pojava cvorova svuda po telu moze ukazivati na neki malignitet kao sto je leukemija. Takodje pojava ovih cvorova moze biti i prvi znak metastaze malignoma. U vasem slucaju najverovatnije je to znak neke upale. Uradite laboratorijske analize krvi i krvnu sliku i javite se hirurgu na pregled i ne iritirajte ove promene. ass dr med sc Dragan Milic