Poštovani doktore,
    imam probleme sa amputiranom nogom i fantomskim bolovima. Nosim natkolenu protezu već 40 godina i još uvek osećam stopalo amputirane noge. Jako teško nosim protezu, obzirom da mi se patrljak menja u toku dana više puta, pogotovo zimi. Zdrava noga mi otkazuje i nepravilno hodam.
    Hvala za odgovor.

    Odgovoreno: 06. 10. 2008.
    • Postovana Desanka, Na zalost pravo resenje za vas ne postoji. Jedino sto mozete i morate da ucinite je da redovno kontrolisete krvne sudove zdrave noge (dopler pregled arterija nogu kao i merenje dopler indeksa) kako bi se na vreme otkrile eventualne promene koje bi mogle da ugroze nogu. Treba proveravati i vrednosti secera i masnoca u krvi i po potrebi vrsiti njihovu korekciju. Uzimajte sto vise vitamina B kompleksa. ass dr med sc Dragan Milic