Pre 20 dana sam operisao kilu (hernija ing.1.sin.indirecta et directa k 40.9), dobro se osećam. Koliko bi vremena trebalo da prođe do potpunog oporavka? Posle koliko vremena bi mogao da počnem sa rekreativnom vožnjom bicikla? I da li to može da utiče na dobijanje kile?

    Odgovoreno: 06. 10. 2008.
    • Postovani Milosave, Ako je operacija uradjena beztenzionom tehnikom (sa mrezicom) sa aktivnostima mozete poceti vec posle 10-15 dana. Ovo vazi i za voznju biciklom. Ukoliko je operacija korektno uradjena recidivi (ponovno pojavljivanje kile) su izuzetno retki. ass dr med sc Dragan Milic