Noga moje majke je kao na slici koju imate na sajtu. Planiram da zakažem kod doktora Milića. U međuvremenu me interesuje da li korišćenje pomagala ulkus zahteva i apsolutno mirovanje ili ne? Ako ne, koja vrsta aktivnosti je dozvoljena, s obzirom da majka živi na selu i obavlja svakodnevne aktivnosti oko ručka i hranjenja stoke.

    Odgovoreno: 30. 09. 2008.
    • Poštovana Aleksandra,
      Korišćenje kompresivnog sistema za lečenje ulkusa crurisa ne ometa normalne dnevne aktivnosti. Šta više, fizička aktivnost je poželjna. Važno je samo da se sistem nosi non-stop (i danju i noću). I nakon srastanja rane neophodno je korišćenje sistema još najmanje 2-3 godine kako ne bi došlo do recidiva (ponovna pojava rane na potkolenici).
      ass dr med sc Dragan Milić