Imam 26 god, mene muči fisura koju mi je doktor dijagnostikovo pre 5 god. Nemam krvarenja, jedino ponekad osetim blagi bol unutar gornjeg zida čmara gde je i naprslina koja se širi spolja.
    S toga sam hteo da Vas upitam za savet kakva je mogućnost operacije i saniranja, obzirom da imam utisak da je i mišić čmara kao prekinut na tom delu i kakve su mogućnosti korekcije tog mišića.

    Odgovoreno: 30. 09. 2008.
    • Postovani Miljane, Veoma je tesko dati bilo kakav odgovor na vase pitanje bez klinickog pregleda. Mogucnost operacije naravno postoji a rezultati zavise od brojnih faktora. Javite se kolorektalnom hirurgu na pregled koji ce najbolje proceniti stanje vase bolesti i dati predlog za lecenje. Higijena anorektalnog predela mora biti savrsena. ass dr med sc Dragan Milic