U predelu stomaka tacnije nesto malo ispod rebara na dodir se oseca kuglica koja se ne vidi ali se jasno na dodir oseca da je sa unutrasnje   strane koze, da li je to masno tkivo inace to sam primetio pre jedno godinu dana

    Unapred zahvalan Nikola

    Odgovoreno: 07. 09. 2007.

    • Postovani Nikola,
      Najverovatnije je u pitanju lipom (masno tkivo) ili fibrom (vezivno tkivo).  Ova promena predstavlja dobrocudni tumor i ukoliko vam daje bol ili  primetite da raste potrebno ga je ukloniti. Retko prelazi u zlocudni tumor.  Operacija je veoma laka i traje kratko. Ponekad se ove promene mogu javiti i  na vise mesta na telu.

       ass dr med sc Dragan Milic

Komentari na pitanje: #1143

    • Izmedju rebara ispod koze imam kuglicu velicine manjeg jajeta, ne vidi se golim okom a kada se opipava bezi na dodir uzasno zna da zaboli a i ovako zna da bude nelagodno kao osecaj da te nesto u tom predelu stegne jako... Sta bi moglo to da bude. Inace imam 30 godina.

    • Dejan mihailovic 18. 11. 2017.

      Postovani. Na sastavku rebara na sredini sa desne strane osetio sam na kosti rebra neku izraslinu rekao bih da je okruglog oblika. Nemam nikakve bolove sem na dodir ili stisak oseti se malo ostriji bol koji se siri otprilike u gornji deo grudi to je vrlo kratak bol. Hocete mi reci o cemu se radi? Hvala