Koliko bi trajala hospitalizacija,da li je moguc recidiv , koliko bi  vremena bio otsutan od posla.   naravno interesuje me i preporuka gde bih tu operaciju mogao da uradim.   Da li odlaganje operacije moze izazvati napredovanje bolesti i kakvi   problemi mogu nastati. Inace pijem ciprocinal po potrebi kada se upali obolelo mesto. isao sam na bakterioloski pregled i ustanovljeno je da je eserihija coli.

    Odgovoreno: 07. 09. 2007.
    • Postovani Aleksandre,

      Fisura ani predstavlje cesto oboljenje koje nije tesko operisati. Operacija  se izvodi rutinski i ja vam preporucujem koloproktologa kao operatora.  Postoperativni oporavak ne bi trebao da bude tezak i obicno traje par  nedelja. Komplikacije nisu opasne i vezane su za samu regiju koja je  'prljava' te su moguce infekcije. Hospitalizacija traje obicno par dana.  E.coli je bakterija koja se u brisu skoro uvek nalazi jer je nastanjena u  debelom crevu. Odlaganje operacije moze dovesti do cestih ponovljenih  zapaljenja i do sirenja bolesti.

      ass dr med sc  Dragan Milic