Imam hemoroide, treća grupe. Posle upotrebe detraleksa, nisu se mnogo povukli (unutrašnji su).
    Kakva je hirurška intervencija u našim državnim bolnicama, koliko traje, efekti?

    Odgovoreno: 24. 09. 2008.
    • Poštovana Nevena,
      Hirurška intervencija hemoroida je rutinska operacija koja ne traje dugo (oko 1 sat). Postoje nekoliko različitih operacija koje se mogu uraditi, a ja Vam savetujem da se javite kolorektalnom hirurgu na pregled koji će najbolje proceniti stanje Vaše bolesti. Uspeh operacije može biti različit: od odličnog do lošeg. Recidivi su takođe mogući. Pokušajte da poboljšate stanje bolesti sa Tbl Phlebodia (5 dana 2x1 a potom mesec dana 1x1). Higijena anorektalnog predela mora da bude savršena.
      ass dr med sc Dragan Milić