Mom ocu se pre 10-ak dana pojavilo crvenilo ( kao tačkica flomasterom) na levoj nozi ( butini). Po njegovoj priči, iz dana u dan ta tačkica se širila do nekih 15-ak cm i sad oseća da ga koža boli.
    Da li su mu neke tablete da pije, ali su simptomi i dalje isti. Posumnjao je i na ujed krpelja. Inače, alergičan je na pastrnjak i imao je skoro plikove na obe ruke koje je sanirao nekim mastima i tabletama. Koliko je opasan ujed krpelja (ukoliko je problem nastao od njega) i da li može da se izleči bez posledica po zdravlje.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 21. 09. 2008.
    • Postovana Vanja, Potrebno je da se otac javi lekaru na pregled kako bi se tacno utvrdila dijagnoza jer od toga zavisi i lecenje. Ujed krpelja obicno prolazi bez posledica ali je moguce da dovede i do nekih teskih posledica. U svakom slucaju radi se o nekoj upali koja mora adekvatno da se leci. ass dr med sc Dragan Milic