Pre godinu dana samopregledom dojke napipala sam kvržicu malo iznad leve bradavice. Odmah sam otišla kod doktora koji konstatovao sledeće: na granici između medijalnih kvadranata leve dojke glatka, okrugla, malo pokretna tvorba 15x15x2mm-palpatorno benignih karateristika. Deset dana posle pregleda prestali su bolovi i povukla se kvržica. Pre dva meseca opet se pojavila i bolela me je više nego prvi put, ali sada ispod leve bradavice. Opet sam otišla kod doktora koji mi je konstatovao da su se pojavile dve male ciste veličine 13x13x8mm i rekao je da će sama da se povuče i da dođem na kontrolu posle 3 meseca, tada mi je rađen ultra zvuk leve dojke. Mesec dana posle kontrole opet se javio bol i otečenost. Pri samopregledu nema karakteristika raka dojke, ali ja sam uplašena da nije nešto ozbiljno i htela bih da me Vi posavetujete šta da preduzmem dalje. Unapred hvala.
    MARINA

    Odgovoreno: 21. 09. 2008.
    • Postovana Marina, Nemate razloga za brigu. Radi se o benignim promenama koje su ceste kod zena. Nemojte isuvise cesto da vrsite samopreglede dojke zbog moguce dodatne traume. Potrebne su samo redovne tromesecne ili sestomesecne kontrole kod lekara sa kontrolnim UZ pregledom dojke. ass dr med Dragan Milic