Imam sina 6,5 meseci, na zadnjoj kontroli dr. je ustanovila da ima granulom pupka i dala uput za hirurgiju. Medjutim hirurg odbija da uradi bilo sta do godinu dana zbog totalne anestezije. Da li se to radi  iskljucivo  sa totalnom i da li se granulom uklanja iskljucivo estetike radi ili on moze da mu zadaje neke druge zdravstvene probleme kasnije.
     Hvala

    Odgovoreno: 02. 09. 2007.
    • Postovana Sofija,

       Granulom ne predstavlja opasno ili urgentno stanje koje zahteva hitan tretman. Moguce su komplikacije (flegmone, infekcije) pa se preporucuje njegovo uklanjanje. Operacija se moze izvesti u lokalnoj anesteziji ali je zbog starosti deteta to tesko uraditi.

      ass dr med sc Dragan Milic