Doktore, vec duze vrijeme, tj. nekoliko godina imam jednu izraslinu na dnu ledja u predjelu gdje se zavrsava kicma. Povremeno se smanjuje i povecava, primijetio sam da se posle duzeg sjedenja poveca...Duzine je mozda 1 cm, a ranije manja. A nekoliko cm ispod toga, a nekih 6, 7 cm iznad analnog otvora imam jednu rupicu, koja mislim da je povezana sa tim i povremeno krvari... Zbog neupucenosti mislio sam da se radi o nekom obliku hemoroida, pa nisam isao kod doktora... Inace imam 26 godina...

    Odgovoreno: 11. 09. 2008.
    • Postovani Toni, Radi se o promeni koja se naziva Sinus pilonidalis. Promena je potpuno benigne prirode i ne ugrozava vas ni na koji nacin. Zbog praznjenja sadrzaja kroz otvor prlja ves a jace upale mogu se javiti ako se ovi otvori zatvore i ako prestane dreniranje (praznjenje) sinusa. Lecenje je jedino moguce hirurskim putem Javite se hirurgu na pregled (kolorektalni hirurg). ass dr med sc Dragan Milic