Postovani doktore, zanima me da li znate koja ustanova radi operaciju varikoznih vena na nacin na koji je operisao pokojni prof.dr. Mihailo Vucinic: ambulantno, bez lezanja u bolnici, bez opste anestezije, bez velikih hirurskih rezova (2-6 milimetara),
    rezovi zarastaju bez usivanja, elasticni zavoji se nose samo nedelju dana, nesposobnost za rad ne duza od nedelju dana, estetski efekti po pravilu izvanredni. Operisala sam vene pre osam godina i bila sam prezadovoljna rezultatom, ali nakon vise trudnoca vene su se vratile i htela bih ponovo da ih operisem. Unapred zahvalna, Gordana Mijanovic iz Podgorice

    Odgovoreno: 09. 09. 2008.
    • Postovana Gordana, Sve vece hirurske kuce rade tzv ambulatornu flebektomiju pa vi sami izaberite instituciju. Verovatno ce i nakon ove operacije doci do recidiva cak i brze nego nakon prve operacije. Predlazem vam u ovom slucaju primenu sklero terapije jer mislim da je prikladnija metoda za recidivantne vene. Takodje nema oziljka a sklerozacija se vrsi ambulantno, dakle nema hospitalizacije. ass dr med sc Dragan Milic