Postovani, moja supruga (30 god.) je imala pre dva meseca pad niz stepenice u zgradi, kod kojeg na svu srecu nije nista slomila, jer se bukvalno klizala na dole na zadnjici i nogama. Jedino joj je pukao misic u desnoj potkolenici. Posetili smo fizijatra i bila je na fizikalnoj terapiji 10 dana. Medjutim, svakodnevno joj se javlja oteklina u desnoj potkolenici sa desne strane cevanice, koja lici na grudvu. Tu oteklinu prate bolovi u celoj nozi, ponekad i citave noci. Posetili smo i vaskularnog hirurga u jednoj privatnoj ordinaciji ( jer nismo zeleli da se razbolimo u zagusljivoj cekaonici u KC Nis cekajuci na pregled) koji je rekao da su se uvezale vene i prepisao joj neki gel, cijeg imena trenutno ne mogu da se setim, da maze na mesto otekline i ukoliko ne dodje do poboljsanja da dodje ponovo da primi neku injekciju u venu. Moje pitanje se odnosi na tu injekciju, koliko je ona delotvorna? I ima li nekih buducih komplikacija.

    Odgovoreno: 09. 09. 2008.
    • Postovani Sasa, Licno sam protiv injekcija sklero terapije u ove svrhe. Vise verjem da se radi o nekom hematomu posto se pojavaila oteklina nakon povrede a u tim slucajevima je skleroterapija kontraindikovana. U svakom slucaju tesko je bilo sta preciznije reci bez klinickog pregleda. Postavite jedan elasticni zavoj na tu nogu od vrhova prstiju do kolena i neka supruga uzima tablete Phlebodia 1x1. ass dr med sci Dragan Milic