1. Tumačenje rezultata testa na trombofiliju

    Pitanje broj: #150679

    Poštovani,

    Pre 4 meseca imala sam spontani pobačaj u 5. nedelji. Preporučili su mi da uradim sve analize, ukljućujući i test na trombofiliju. Uradila sam test i juče su mi stigli rezultati. Međutim, moj ginekolog mi je dao savet da pitam nekog specijalistu hematologije, jer ginekolozi ne mogu tačno znati problem i terapiju. Zbog toga Vas molim da mi razjasnite ove rezultate, i ukoliko je potrebno da me posavetujete i date informaciju da li je terapija za ovu dijagnozu potrebna, pošto su mi planovi da u skorije vreme ostanem trudna, bitno mi je da to znam. Factor v leiden 1691 g>a - homozigot za normalan alel - factor ii (prothrombin), 20210 g>a- homozigot za normalan alel - mthfr, 677 c>t - homozigot za normalan alel - pai-1, -675 5g>4g - (alel 1 5g normalan, alel 2 4g mutiran) heterozigot.
    Hvala unapred na odgovoru. Pozdrav!

    Odgovoreno: 02. 02. 2017.

Komentari na pitanje: #150679

    • Molim vas ako mi mozete reci sta znaci alel visokog rizika za trombofiliju ALEL-675 4G

    • Poštovani, imam problema sa proširenim venama na nogama i dobio sam trombozu spoljne vene, i doktor mi je dao da izvadim krv i analize da se vidi da li imam trombofiliju. Svi nalazi krvi su u normalnim granicama,Lupus antikoagulans, LA1/LA2, je negativan, antitrombin, protein C, APCR,, Koagulacioni faktor VIII, HOMOCYSTEIN, sve je granicama referentnih vrednosti, jedino je PROTROMBIN II lokus 20210 Alel 1: G20210 normalan alel Alel2: 20210 A alel visokog rizika I ovaj PAI-1 lokus - 675 ALEL 1 675 5G normalan alel ALEL 2 675 4G alel visokog rizika Pa me zanima vaše mišljenje ima li ja trombofiliju ili ne. Hvala unapred na odgovoru.

    • Postovani, uradjeni su mi nalazi na trombofiliju, medjutim dugo mi je cekati do pregleda. Rezultati su: Cardiolipin igg <2 Cardiolipin igm <2 Cardiolipi iga <2

      Lupus negativ Beta 2 glykoprotein igg 3,17 Igm <2 Iga 5,70

      Da li ima potrebe za brigu? S postovanjem

    • Poštovani,

      Planirana mi je inseminacija. Ginekolog smatra da ne treba nista da uzimam, a u rezultatu PAI - lokus -675 heterozigot alel 2: -675 4g (alel visokog rizika). Zelela bih da čujem jos neko misljenje hvala unapred!

      Srdačan pozdrav, Daca