1. Analiza krvi

    Pitanje broj: #154917

    Poštovni,

    Ovo su rezultati krvi mog sina koji ima 13 godina. Jako je izrastao, 189 cm, težina 77 kg. Zabrinuta sam zbog povećanog broja eritrocita. Eritrociti 5.96,  hemoglobin 15, hematokrit 0.454, mvc 76.2, mch 25.4, mchc 333, rdw 12.7,  trombociti 286, mpv 7.9, pct 0.226, pdw 15.9,  leukociti 7.2, neutrofili 3.2, limfociti 3.0, monociti 0.80, eozinofili 0.2, bazofili 0.

    Odgovoreno: 20. 12. 2017.
    • Poštovana,

      Značilo bi da napišete kakvi su bili rezultati u prethodnim laboratorijskim nalazima urađenim npr. unazad godinu dana. Interesuje me da li je postojala mikrocitoza (smanjeni mcv i mch) i u prethodnim nalazima.
      Osim vitamina C u obliku voća i povrća, za sada bez ostale terapije. Ukoliko nemate starije nalaze uradite nove za jedan mesec i javite se. Ne brinite.