1. Analiza c1 inhibitora

    Pitanje broj: #150616

    Pozdrav!

    Rađena mi je analiza c1 inhibitora i njegova funkcionalna aktivnost. Akcenat je bio na njegovoj funkciji. Uradila sam analizu na VMA i rezultat koji sam dobila je da su referentne vredosti od 80-120%. Moja doktorka je rekla da je to za nju zbunjujuće jer je referentna vrednost za tu analizu od 40% pa naviše. Po internetu sam tražila i većinom piše da je ref. vrednost 40% i više, ali na par mesta sam našla i vrednost koja je ista kao moja. Ostaje mi briga da li je to ispravno, tj. da li za dati nalaz postoji zaista ta ref. vrednost, ili analizu treba da ponovim negde drugde?

    Odgovoreno: 02. 02. 2017.
    • Poštovana,

      Svaka laboratorija u zavisnosti od metoda kojima se koristi ima svoje referentne vrednosti koje navodi i u odnosu na koje i izdaje svoje rezultate. VMA Beograd je veoma referentna ustanova i nalaz koji ste dobili treba tumačiti u odnosu na vrednosti koje su referentne za laboratoriju u kojoj su rađeni.