Postovani, imam 18 godina, a od trombocitopenije bolujem od svoje druge godine. Visoka sam 168cm i imam 55kg. Poslednji nalazi od pre dva dana kazu da su mi trombociti 65 (opseg normala 140-400) , te me zanima da li neka odredjena ishrana moze da mi pomogne i kakwa? Lekar mi savetuje da iz ishrane izbacim swe sto je bele boje. Unapred hwala.

    Odgovoreno: 21. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Krvarenja kao komplikacije se ne javljaju pri vrednostima tr većim od 50. Što se ishrane tiče što više voća i povrća u ishrani u kombinaciji sa vežbama za održanje fizičke kondicije. Od preparata koji se preporučuju za jačanje imuniteta jedino ne preporučujem riblje ulje-omega 3 masne kiseline jer u većim dozama izazivaju sklonost ka krvarenju, pa se ne daju osobama kod kojih postoji rizik.