Sin mi je pre mesec i po dana imao visoku temperaturu (39) . Ostavili su nas na bolnickom lecenju i primao je tamiflu kao terapiju, jer su sumnjali na h1n1. Posle 9 dana temperatura je spala ali samo na par dana. Ponovo smo ga odveli i posumnjali su na infekciju pa su mu dali longacef, da bi posle par dana dete odbijalo hranu i bivalo bi mu sve losije. Nakon vadjenja kostane srzi ustanovljen je tezi oblik leukemije. Interesuje me da li je moguce da lek tamiflu koji je primio bez mog potpisa izazove ovu bolest? Unapred hvala

    Odgovoreno: 17. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Ne imao je leukemiju i pre nego što je primio tamiflu. Ni jednu malignu bolest ne može da izazove samo jedan faktor. Više faktora zajedno-nasledna predispozicija, lekovi, zračenje, virusi, toksini, konzervansi, fizički i hemiski agensi zajedno doprinesu oslobađanju i prepisivanju specijalnog gena onkogena koji se klinički manifestuje kao rak, leukemija, limfom ili sarkom.