Na pregledu kod hematologa uspostavljena mi je dijagnoza "sideropenica" i doktor mi je prepisao tablete"foliron", koje ne mogu da pronadjem ni u jednoj apoteci. Da li postoji adekvatna zamena za ovaj lek koji mogu koristiti? Unapred se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 09. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Foliron je kombinacija folne kiseline i gvožđa. Npr. Folan tablete sa tabletama ferum lek bile bi adekvatna zamena, ali konkretno, moja supruga je koristila baš foliron tablete u toku trudnoće i izuzetno se dobro podnose i tada ih je bilo u apotekama. Možda ih samo trenutno nema-potražite još jedanput.