Dragi doktori, molim vas da mi odgovorite. Veoma mi je važno. Evo o čemu se radi: imam anemiju kao posledicu hroničnog gastritisa (atrofični) . Prema poslednjim analizama gvožđe je 5. 6 a hemoglobin 126. Doktor mi je prepisao preparat heferol. Kada sam isčitala uputstvo videla sam da iritira želudac (mučnima, bol u želucu. .) da li postoji nešto drugo, da je efikasno a da manje iritara želudac? Da li je tot hema u tom smislu bolja? Ili mi možete preporučiti nešto treće? Šta kažete za revitu fe? Gastritis redovno kontrolišem i lečim. Inače je posledica višemesačne primene antibiotika prilikom lečenja lajmske bolesti (pre 9 godina) . Dva puta sam ponovila terapiju protiv helikobaktera. Zadnji put pre 2 meseca. Bojim se da počnem sa upotrebom preparata gvožđa jer mi je želudac više nego osetljiv. Imam 45 godina. S poštovanjem, čekam odgovor.

    Odgovoreno: 23. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Tablete foliron, tablete za sisanje i sirup ferum lek i dva preparata koja ste vi naveli (tot hema i revita fe) se dobro podnose. Lično bih se odlučio za ferrum lek.