Poštovani, u 18. Sam nedelji trudnoće. Pre mesec dana radila sam kks i rezultati su bili sledeći: rbc 4. 33, hgb 91. 9, hct 0. 290, mcv 67, mch 21. 2, mchc 317, rdw 20. 8, plt 281, mpv 12. 6. Zbog tako niskog nivoa hemoglobina već u 14. Nedelji, ginekolog me je uputio hematologu koji mi je prepisao tot-hem ampule 2*1 i folan 2*1 uz strogo mirovanje i kontrolu za 3 nedelje. Novi nalaz kks je sledeći (terapiju nisam prekidala): rbc 4. 41, hgb 102, hct 0. 308, mcv 69. 9, mch 23. 1, mchc 331, rdw 22. 9, plt 234, mpv 14. 4. Moj hematolog je trenutno odsutan, pa vas molim da mi pojasnite nove rezultate i da li da nastavim sa istom terapijom. Takođe vas molim da mi date vaše mišljenje da li se mogu vratiti na posao bez opasnosti za bebu i mene. Hvala unapred! P. S. Napominjem da od detinjstva imam niske vrednosti hemoglobina.

    Odgovoreno: 14. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Nalazi su vam bolji, ista terapija i dalje, mirovanje i dalje, ne vraćajte se još na posao, interesujte se kada vam se hematolog vraća, pa na kontrolu kod njega.