Imam problem sa železom. Mnogo mi je nisko 4.4 a posle tri meseca tot heme 24. O kakvom se poremećaju radi?

    Odgovoreno: 16. 06. 2009.
    • Poštovana,
      vaš poremećaj je anemija (malokrvnost) zbog nedostatka gvožđa. Lečenje se započinje odmah preparatima gvožđa ne čekajući da se utvrdi uzrok deficita. Kada se postigne normalizacuija krvne slike lečenje se nastavlja još 4 - 6 meseci da bi se nadoknadile rezerve gvožđa u organizmu. Potrebno je lečenje i uzroka nastanka anemije.