Poštovani,
    molila bih vas da mi protumačite rezultate analize krvi. Crp 9.0; trig. 2.21; hdl 1.27; f. Riz.3.8; ana negativan (hep- 2, fit c) = u titru 1 / 40; cic (peg precipilat) abs 0.312 (ne znam da li je bitno da napomenem da sam pre mesec dana imala spontani pobačaj) Hvala

    Odgovoreno: 16. 06. 2009.
    • Poštovani,
      poželjno je da je: crp<5; hdl>1.02 za muškarce i hdl>1.30 za žene i tg< od 1.7. Preporučene vrednosti vezane su za nizak kardiovaskularni rizik. U vašem slučaju u odsustvu drugih faktora rizika dovoljan je samo odgovarajući higijensko dijetetski režim, a to podrazumeva propisanu dijetu i doziranu fizičku aktivnost za tumačenje ostalih vrednosti nemam dovoljno detalja - eventualno da je ispitivanje rađeno u smislu otkrivanja antifosfolipidnog sindroma koga karakterišu spontani pobačaj, smanjen broj krvnih pločica, tromboze i/ili zapaljenje vena i prisustvo nekiki biohemijskih parametara- pozitivna ana, lupus antikoagulans, kardiolipinska antitela, lažno pozitivan test na sifilis i dr.