Poštovani,
    rezultati moje krvne slike su: rbc 3,75 hgb - 86g/l hct - 26,8% mcv- 63,1fl mch - 20,2 pg gvožđe - 0,8 mikromol/l molim vas da mi predložite terapiju za ovakvu krvnu sliku. Inače, osećam se strašno umorno i malaksalo.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 15. 06. 2009.
    • Poštovani,
      radi se o teškoj anemiji zbog nedostatka gvožđa. Vrednosti vaše krvne slike su malo iznad granice kada treba donetii odluku o započinjanju lečenja transfuzijama krvi. S obzirom na prisustvo značajnih subjektivnih tegoba potrebno je da se javite na kl. za hematologiju radi daljeg lečenja.