Postovani, imam 36 godina i majka sam dvoje dece koje sa rodila carkim rezom (prvi je bio decembra 2007. A drugi juna 2009.) . Trenutno sam u drugom stanju (9. Nedelja) . Osecam se dobro. Doktor mi je rekao da ce se i ova treca trudnoca zavrsiti carskim rezom. Koliko je opasan treci carski rez (cula sam da je veoma rizican) ? Da li ima razloga da se plasim? Koje analize treba da odradim?
Na zadnji i predzadnji vaginalni i cervikalni bris utvrdjeno mi je prisastvo bakterija streptoccoccus grupa b, prvo sam pila sinacilin i vaginalete poliginax, pa opet radila bris (naravno po savet ginikologa) , a sada nakon ove rezultate opet pijem sinacilin i vaginalete povidon jod, naravno opet po savet ginikologa. Sada me zanima kako ce da ide poradjaj jer sam u 39 nedelju trudnoce, da ne bi mi se beba zarazila sa streptokokom, i zanima me dal u slucaj pucanje vodenjaka moze bebi nesto da se desi od vaginalete povidon jod. Hvala
Postovani, pre 14 dana mi je poceo ciklus koji je normaćno trajao. Dva tri dana nakon toga imala sam sexualne odnose nakon cega sam popila tabletu escapel. Danas sam opet dobila menstruaciju. Da li je moguce da je to od tablete?
Postovani molim vas za vase misljenje trudnica sam i u 25 sam nedelji trudnoce moja beba je po uz teska 730 gr, a duga 26, 5 cm. Po vasem nisljenju da li je to u redu. Hvala unapred
Bez panike, treci c. Rez nije opasan, uradite klasicne analize kao za svaku opraciju.
Pozdrav
Dobra vam je terapija, od povidon joda nece se nista desiti vasoj bebi, nacin porodjaja ce odluciti vas akuser.
Pozdrav
Da.
Pozdrav
Magnetska rezonanca ne utice na trudnoce.
Pozdrav
Da u granicama normale.
Pozdrav
Prikazano 4466-4470 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke