1. Bartolinijeva zlezda

    Pitanje broj: #97504

    Interesuje me sve o bartolinijevoj zlezdi.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 08. 04. 2012.
    • Bartolinijeva zlezda je parna sekretorna zlezda smestena u velikim usnama, levo i desno od vaginalnog otvora. Normalno je velicine graska i ne moze se napipati. Izvodnim kanalima (duzine oko 2,5 cm) obezbedjuje lubrikaciju (vlazenje) vaginalnog trema. (njena funkcija nije od vitalnog znacaja, tako da i u slucaju da se mora izvaditi nije strasno).

      Sve o ovoj zlezdi procitajte na linku Bartolinijeva zlezda

Komentari na pitanje: #97504

    • Zelim ostati namerno trudna a da decko ne zna. . . . Zajedno smo vec 3 godine i lepo nam ali ne zeli svrsiti u mene i stalno pazi pa me zanima da li mogu namerno na neki nacin da zatrudnim. . . . Uzela sam caj od macine trave ili ocajnica, za taj caj sam cula da pomaze pri plodnosti. Mi nikad ne koristimo kondom niti pijem tablete naravno pa me zanima da li mogu ostati trudna ako prstima nakon njegove ejakulacije ubacim sama spermu u vaginu. . . Jeste ruzno pitanje ali me zanima da li postoji mogucnost. Hvala

    • Postovani, imam problem sa izostankom menstruacije jer sam ove godine u februaru mesecu tacnije sredinom februara imala stomacni virus nekih 2 nedelje i otisla sam kod lekara i rekli su mi da cu imati posledice tacnije premecaj hormona, i malaksalost cu i dalje osecati. . . Imam decka vec duze vreme i normalno imamo odnose, ali ja mens nisam dobila 2 meseca. . . Da ti je to zbog tog virusu ili sta je u pitanju? Test za trudnocu nisam radila. I nisam osecala nikakve simptome trudnoce. . . Hvala unapred