1. Neugodni miris menstruacije nakon porođaja

    Pitanje broj: #157415

    Poštovani,

    Pišem Vam u vezi neugodnog mirisa iscjedka nakon porođaja. Naime, porodila sam se prije 35 dana, nakon 15 dana mi je prestalo krvarenje, a bilo je samo neki svjetlo smeđi isjedak do prije 5 dana kada sam dobila menstruaciju. Znači nakon mjesec sam dobila ciklus. U zadnjih 10-15 dana i taj isjedak i sada menstrualna krv ima jako neugodan miris da ne znam šta da radim i jako mi smeta, a kod svog ginrkologa sam naručena tek za dvije sedmice. Da napomenem da sam imala epiziotomiju na porođaju i da nemam nikakav svrab već samo neugodan miris. Pa šta mislite da je u pitanju i šta mi savjetujete da radim dok ne odem kod svog ginekologa?

    Odgovoreno: 20. 05. 2018.
    • Poštovana,

      Svaki iscedak neugodnog mirisa, nakon porođaja zahteva pregled ginekologa, obstetričara koji će pregledom ustanoviti o čemu se radi. Pre no što se javite ginekologu ne bi bilo loše da uradite bris lohija na aerobne i anaerobne bakterije. Tim postupkom ćete mu sigurno olakšati postavljanje dijagnoze.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #157415

    • Zdravo, porodila sam se šestog oktobra. Nakon epiziotomije, imala sam konce koji su trebali sami da ‘spadnu’ medjutim nakon 20 dana nisu, već je počelo više da me boli u odnosu na početku. Otišla sam kod ginekoloka da mi ih skloni. Medjutim što se krvarenja tiče nije prestalo uopšte i nakon 56 dana trenutno, a ima tako neugodan miris. Šta bi moglo biti?