1. Krv u materici nakon pobačaja

    Pitanje broj: #157414

    Poštovani,

    Imala sam kiretažu posle spontanog pobačaja (7 +3 nije bilo srčane radnje), i na kontroli kod mog ginekologa mi je rekao da je ostala krv u materici koja mora da se očisti. Doktor koji je radio kiretažu (privatni) je rekao da će to sa prvim ciklusom izaći napolje. Ja se bojim jer je prošlo 12 dana od intervencije, da ne donijem neku infekciju iako sam još pod antibioticima (Citeral). Pila sam i kapi ali ta krv neće da izađe. Koje je Vaše mišljenje?

    Odgovoreno: 20. 05. 2018.
    • Poštovana,

      Najbolju procenu o tome šta je potrebno raditi daje osoba koja je intervenciju i radila. Zaostala krv u materici nekada zahteva intervenciju, a nekada ne zahteva. Obim zaostale krvi diktira dalji postupak.
      Ukoliko ste pod antibioticima i nemate povišenu telesnu temperaturu, odnosno ukoliko  Vam je crp nizak, nemate razlog za brigom te ponovite pregled kod osobe koja Vam je radila intervenciju.