Moj ginekolog mi je preporucio ,,Jasmin''pilule samo na osnovu papa-testa i kolposkopije,bez analize krvi.Pa,interesuje me da li je to adekvatno,da li je neophodna ta analiza.I,ako mozete da mi malo pojasnite moguce kontraindikacije,s obzirom na brojne predrasude.Konkretno,najvise me interesuuje deo oko gojenja.
    Hvala,unapred!

    Odgovoreno: 04. 03. 2007.

    • Pilula koju Vam je preporucio Vas ginekolog je odlican izbor za mlade devojke narocito one sa PMS-om i jedna je od najcesce propisivanih pilula na zapadu. Cinjenica je da kod nas ok vrlo tesko prolazi zbog razlicitih predrasuda. Analiza krvi ukoliko ste mlada i zdrava je pozeljna , ali nije neophodna. Relativne kontraindikacije su: bolesti dojke, infarkti miokarda u porodici, cerebrovaskularni inzulti (slogovi), bolesti jetre, poremecaji koagulacije. Radi se o niskodozaznoj hormonskoj piluli koja ne dovodi do gojenja vec naprotiv.