Molila bih Vas da miodgovorite na pitanje koje se odnosi na upotrebu dianne 35.Pažljivo pročitajte moju dvoumicu jer sam vec pisala na nekoliko adresa i odgovoreno mi je uopsteno, sto mi uopste nije pomoglo da shvatim kako se dianne 35 pije. > Endokrinolog mi je rekao da počnem 5 dana ciklusa sa korišćenje što sam ja i učinila. Ali mi je ostalo nejasno da li to znači da sledeće - 5 + 21 = 26 sačekam 2 dana i to je kraj ciklusa. Onda opet čekam 5 dana i počinjem da pijem lek ponovo? ili pijem lek 21 dan pa posle 5 dana počinjem ponovo da ga pijem.

    Odgovoreno: 24. 06. 2007.
    • Prvi dan krvavljenja je prvi dan ciklusa. Prvog dana ciklusa pocinjete sa Diane 35 i pijete 21 dan. Zatim 7 dana pauza a onda bez obzira da li ste dobili ili ne, pocinjete sledecu kutiju 21 dan -7 dana pauza - sledeca kutija. Znaci shema je ista 21 dan pijete tablete, zatim 7 dana pauza (nema veze da li ste dobili npr. 2 dana posle 21.-ve tablete)- pa sledeca kutija.