postovani doktore,moj problem je sljedeci:prije par mjeseci desilo mi se to da su mi stidne usne natekle,bile bolne,bijelo pranje bilo previse gusto,kao pavlaka i osjecala sam svrab.partner je osjecao peckanje tokom odnosa i pojavile su mu se prvo bijele tackice na glavicu koje su se perutale pa su nastale sicusne crvene ranice,kao da se izgrebao.koristila sam canesten i prala se toplom kamilicom i to je sve proslo.poslije se opet javilo,nakon mjesec dana,ali u blazem obliku i samo na dan-2.kod partnera su bili isti simptomi,a kod mene samo promjena u bijelom pranju u svrabez,ali znatno manje.sad se nakon 3 mj desilo isto.primjetili smo da se to desi ako imamo odnos bez zastite oko moje mjesecnice,npr.pri kraju,dok jos malo krvarim.mozda to ima neke veze.zakazala sam pregled za 7 dana.molim vas da mi do tada vi kazete sta mislite o tome:da li smo puno pogrijesili sto nismo odmah otisli doktoru,zasto se to javilo i o cemu je rijec,kako se lijeci?molim vas,doktore,da mi odgovorite na ta pitanja jer sam strasno zabrinuta da ce ovo imati posljedice jer se nije odmah lijecilo i nocima vec ne spavam.hvala unaprijed na odgovorima

    Odgovoreno: 13. 08. 2008.
    • Nema razloga za toliku zabrinutost. Decko je jednostavno osetljiv na neku bakteriju Vase verovatno poremecene vaginalne flore. Dovoljno ce biti da uradite VS, V+C bris i lecite (ako treba oboje) po rezultatima nalaza- takve stvari se desavaju. Za vreme terapije bez odnosa a Vi uz antibiotike i vaginalete koje cete dobiti po antibiogramu uzmite i tbl. laktogin 2x1 najmanje 2 nedelje.