Poštovani doktore, molila bih vas da mi odgovorite što je prije moguce, naime ovo mi je 40-ta nedjelja trudnoce i dr. je na pregledu konstatovala da je grlic jako tvrd da uopšte ne popušta i da se ja nikako ne otvaram, nemam nikakvih niti bolova niti kontrakcija što je zabrinulo i mene a i nju ona kaže da ja odaberem metod za porod dal carski ili prirodno. Kazala mi je da indukcija sada ne bi djelovala zrelost posteljice je I-II a količina plodove vode je normalna? Termin nisu mogli tačno da mi odrede zbog neredovnih menstruacija već prate razvoj bebe po nedjeljama. Stoga vas molim da mi kažete koji metod za porod mi savjetujete i dal ta tvrdoća grlica može da predstavlja problem ako budem išla na prirodni problem?? Nadam se da ste uspjeli da me razumijete i da ćete mi i ovog puta izaći u susret. Veliko hvala unaprijed.

    Odgovoreno: 14. 08. 2008.
    • Kod Vas trudnoca nije uredno datirana (zbog neredovnosti) te je to razlog zasto je grlic tako tvrd- nije mu vreme. Zrelost posteljice i kolicina plodove vode idu tome u prilog. Ja apriori nikad ne idem na carski rez ako za to nemam razloga a Vi ga za sada nemate. Moj savet je da (po tom racunanju) u 41. oj nedelji uradite oksitocinski test, doppler i ako je sve u redu sacekate, i 42.-u nedelju a tada ici na indukciju prepidil gelom. Znaci ja sam da se saceka jer nase knjige kazu da je umece akuserstva umece cekanja, ali uz intenzivnu kontrolu i interaktivni odnos sa Vasim ginekologom.