Poštovani, Prije 5 mjeseci papa mi je pokazao IIIa zapaljenje i brojne koilocite.Nakon toga mi je rađena kolposkopija i nalaz je pokazao određene promjene na grliću materice. zatim sam radila hpv tipizaciju i rezultat je bio negativan, typ A i typB. Onda mi je rađen loop excisio, i patohistološki nalaz je pokazao da nema kancerogenih promjena već da imam hroničnu upalu grlića materice. Šta mi dalje preporučujete, da li treba da radim još neke pretrage? U svemu tom, kad sam išla kod drugog doktora da mi izvadi tampon koji je ostaoi nakon loop-a, rekao mi je da imam kondilome! Da li je moguće da ih niko na prethodnim pretragama nije ugledao, i da li uopšte mogu postojati ako je hpv negativan?I da, pošto panično obilazim forume ovih dana:), vidjela sam da je kao nemoguće imati koilocite a nemati hpv?da li je to istina? Unaprijed zahvalna, Poprilično Zbunjena

    Odgovoreno: 14. 08. 2008.
    • Iskreno i ja sam- sta se sve uradili sa jednim dr a onda ste otisli kod drugog- to mi bas ne ide u glavu. Pravo resenje je vratiti se 1. om koji Vam je redio Loop (mada je i biopsija bila sasvim dovoljna a potom laser- ali i ovo je ok) i potraziti od njega (kada odete na kontrolu) da Vas pazljivo pregleda kolposkopski (imate prava na to). Iskreno mislim da ako ste HPV negativni ne bi trebalo da ima kondiloma (pitanje je na koje je tipove radjeno- ja do sada nisam cuo da se oznacavaju sa A i B)-, ali je moguce. Takodje imate pravo i na trece misljenje.