Imam 29 godina i u 23.oj sam nedelji trudnoce..Ono sto me zanima je da li je moguce da se i kod zenske osobe javi anatomsko ogranicenje u kukovima, koje je tipicno za muskarce? I ako je moguce da li moze izazvati probleme pri porodjaju? Hvala u napred!!!

    Odgovoreno: 13. 08. 2008.
    • Da postoji tzv. apsolutno suzena karlica kod koje je porodjaj prirodnim putem nemoguc, ali ako ste normalno gradjena zenska osoba (niste izrazito sitni i gracilni- infantilne gradje) o tome ne treba da brinete. Pre svakog porodjaja uzimaju se karlicne mere zene , a one su indirektni znak za ginekolga. Odnos bebe i karlice majke koja je nosi - t.j. da li ce odredjena beba proci kroz odredjenu karlicu odredjuje se kada porodjaj pocne i odvija se- a Vi o tome ne treba da brinete. pozdrav.