Postovani, kao i vecina zena imam problem sa pojacanim sekretom. Bila sam kod ginekologa pre 8 meseci i papa test mi je bio 2.grupa, a sekret 3. Prepisao mi je Polyginax, medjutim, nedugo posle toga, problem se poajvio ponovo. Pre 2 meseca otisla sam ponovo i uradjena mi je analiza sekreta, kao i krvi i urina. Pre rezultata, doktor mi je prepisao Fluomizin, a suprugu Mycolog (ne znam da li tih lekova ima u Srbiji, posto smo sad u inostranstvu). To smo koristili 7 dana (imali smo 2 puta odnose u toku toga, posto mi je lekar rekao da mozemo?). Medjutim, posle toga sve se nastavilo, meni je sekret cak i gusci i kao da je gromuljicav. Dobila sam i rezultate od lekara pre neki dan i sve je u redu ponovo. Sta biste mi preporucili da uradim? Neke nove analize ili neke druge vaginalete? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 14. 08. 2008.
    • I Vi i suprug popijte po jednu tbl. Diflukana od 150 mg (u jednoj dozi), Vi stavljejte vag. makmiror complex 8 dana a on neka maze istu kremu. Vi takodje odmah pocnite da pijete tbl. laktogin 2x1 dve nedelje a zatim 1 dnevno duze vreme (oralni probiotik za sredjivanje vag. flore). Posle prve menstruacije stavite 4 preostale vaginalete mmcomplexa a u sledeca 2 ciklusa po jednu vaginaletu Canestena1 (posle ciklusa). Ako ovo ne pomogne uradite pretrage na hlamidiju i genitalne mikoplazme ( to su specificni mikroorganizmi)