Postovani, imam 23. godine. Pre 4 meseca sam postala seksualno aktivna. Poslednjih nekoliko puta tokom i nakon seksualnog odnosa javlja se pojacani gusci sekret bele boje, nalik mleku. Tokom odnosa smo uvek koristili kondom. Zbog obilnog lucenja sekreta, interesuje me da li je u pitanju neka vrsta infekcije i kako se ona leci? Drugih simptoma nije bilo (bez bolova, svraba itd.) . Unapred zahvaljujem na odgovoru

    Odgovoreno: 14. 08. 2008.
    • Vaginalna sredina nije konstantna i lako je podlozna promenama. Infekcija ne mora biti uneta spolja vec se moze desiti i iz u vagini normalno prisutnih, ali suprimiranih uslovno patogenih mikroorganizama. Uzmite vaginale Poliginax (sirokog spektra) ili Betadine, a ako ne pomogne uradite grupu sekreta i V+C bris i lecite po nalazu rezultata.