moja cerka je prvi put dobila menstruaciju u 13 god. sad joj je 14. ima problema sa redovnim mjesecnicama nikad joj nisu na vrijeme .dali je to normalno i kad ce se regulisati?

    Odgovoreno: 14. 08. 2008.
    • Da bi se ciklus stabilizovao i uredio osnovni faktor je vreme, a sto je individualna stvar. Sazrervanje osovine Hipotalamus-Hipofiza-Jajnik koja inace regulise ciklus moze da potraje i par godina. Takodje bitna je i telesna tezina deteta- ako je mrsavica- sa povecanjem tel. tezine stvari ce se urediti. U svakom slucaju za sada nemate razloga za brigu.