Postovani dr, vec jednom ste mi pomogli vezano za moju dijagnozu vulvodynia(imam 35 god i nisam radjala), po vasem savetu sam krenula sa glucophage zbog neredovne menstruacije, insulinske rezistencije i PCOS(hormonski stastus je u redu), te sa koristenjem Ovestin kreme, u to sam ukljucila i lagani antidepresiv i za samo nedelju dana sam bila mnogo bolje, bas kao sto ste i rekli. Prva menstruacija je dosla za manje od dva meseca od pocetka terapije. :) Hvala Vam puno! Jedino nisam u terapiju ukljucila Cykloproginovu po vasem savetu, jer se moja ginekologica nije slozila sa tim da istovremeno uzimam Glucophage i Cycloproginovu, a ja nisam mogla sama da odlucim izmedju vaseg i njenog misljenja?! :) Sad trenutno imam sledeci problem i da bih izbegla posetu ginekologu bar zasad molim Vas ponovo za pomoc: cini mi se da imam upalu jajnika(kupala sam se u hladnom Dunavu, par dana za redom), bole me oba jajnika, imam gust belicast sekret bez mirisa, osjecam lagan svrab i jace vaginalno peckanje, nagon na uriniranje je malo cesci, ali ne primecujem urinarno peckanje... Pocela sam uzimati uvenol caj(brusnica se kod mene nije pokazala u proslosti od neke koristi), laktogyn tbl., pa ako mozete jos nesto da mi preporucite bila bih Vam mnogo zahvalna(antibiotik?, vaginalete?, ispiranje?), S postovanjem Eliza

    Odgovoreno: 14. 08. 2008.
    • Super je sto vam je terapija pomogla i dobro je sto ste poslusali Vasu dr- ona je \"na terenu\" a ja iz daljine delim savete sto moze biti nezahvalno. Sada uzmite tbl Ciprocinal 2x 500 mg 5 dana; vaginalete Poliginax jedno pakovanje i cepice Diklofenaka (stavljaju se u cmar uvece) 5 dana. Pomoci ce.