Postovanje posle dvije neuspjele trudnoce/prazan mesak/nalazi su uredni osim cmv igM negativan igG pozitivan.Na sledecem pregledu koji je radjen iz brisa meni i partneru nadjeno je prisustvo cmv.Zbunjuje me to sto se ne podudaraju nalazi brisa i krvi.Kolike su sanse da sledeca trudnoca bude uspjesna i da li je potrebna terapija.Hvala.

    Odgovoreno: 14. 08. 2008.
    • Virus se ne moze izleciti- mozete samo raditi na podizanju opsteg i lokalnog imuniteta. Ja vise verujem antitelima koja kazu da nemate svezu infekciju i da CMV u Vasem slucaju nije uzrok spontanim pobacajima. Na sajtu imate tekst \"Ponovljeni spontani pobacaj\" procitajte ga da bi ste upoznali problem koji imate.